•  

  •  

  •  

  •  

Blog wychowawczo-modowy dla rodziców.

   Nasz blog przeznaczony jest dla rodziców dzieci i niemowląt. Sami jesteśmy rodzicami, zamieszczamy tu artykuły o tym co nas ciekawi. Dużo o modzie i ubrankach, trochę o wychowaniu, tym co odkryliśmy i czego się jeszcze uczymy i o innych przydatnych dla rodziców rzeczach :) Zapraszamy.

Jak zachęcić dziecko do jedzenia pierwszych pokarmów :) 0

Jak zachęcić dziecko do jedzenia pierwszych pokarmów :)

    Długo zastanawialiśmy się jak nauczyć dziecko jeść. Jako pierwszy pokarm stały przez kilka dni testowaliśmy różne smaki kaszek i kleików, z marnym skutkiem. Mała nie chciał jeść nic oprócz mleka mamy. Postanowiliśmy przetestować metodę na swoim dziecku :) Sadzaliśmy małą do posiłku w foteliku do karmienia lub na kolanach.

 Zosia nie je

Jeśli będziemy nieustępliwi i konsekwentni w końcu zawsze uda się nam przemycić pierwszą łyżeczkę kaszki lub kleiku. Kiedy się to udało natychmiast chwaliliśmy dziecko mówiąc coś w stylu „brawo kochanie!”, „jak Ty pięknie jesz!”. Używaliśmy radosnego tonu, i uśmiechaliśmy się do niej szeroko. Podziałało właściwie od razu. Mała zainteresowała się, potraktowała to chyba jako nową zabawę w której zawsze wygrywa :D. Zjadła dzielnie pierwszą małą miskę kaszki. Przy kolejnym posiłku szybko zaskoczyła, ale w zasadzie do dzisiaj staramy się pochwalić ją przy posiłku chociaż raz czy dwa. Nie wiem czy miało to znaczenie, ale daliśmy jej tą samą kaszkę od której zaczynaliśmy pierwsze próby karmienia, więc znała już troszkę jej smak.

 Zosia je

Potem poszło już łatwo, o stałych porach sadzaliśmy ją w foteliku i karmiliśmy. Nie jadła bardzo dużo ale się starała, z czasem była w stanie zjadać miseczkę. Kiedy zmienialiśmy smaki kaszki jedne jadła chętniej inne mniej chętnie, ale zawsze zjadała chociaż pół miseczki, nawet kiedy była chora, albo wychodziły jej zęby. Trzeba też pamiętać że dziecko na początku nie umie przełykać, więc dużo jedzenia skończy na śliniaku. Ma też kubki smakowe naokoło ust więc na pewno usmaruje się doszczętnie.

 

Jeśli macie problem z niejadkiem, to serdecznie polecam spróbować.

Link do fragmentu wykładu prof. J. Petersona, materiał na kanale PragmaticEntertainment, dla niecierpliwych od 12:18, materiał po angielsku:

 

Jeżeli ten artykuł okazał się pomocny zobacz też inne wpisy na naszym blogu. Oczywiście będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz komentarz :) Zachęcam też do przeglądnięcia sklepu.

 

 Główna Bloga <--

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl