•  

  •  

  •  

  •  

Blog wychowawczo-modowy dla rodziców.

   Nasz blog przeznaczony jest dla rodziców dzieci i niemowląt. Sami jesteśmy rodzicami, zamieszczamy tu artykuły o tym co nas ciekawi. Dużo o modzie i ubrankach, trochę o wychowaniu, tym co odkryliśmy i czego się jeszcze uczymy i o innych przydatnych dla rodziców rzeczach :) Zapraszamy.

Kapcie do żłobka – na co zwrócić uwagę? 0

Różne kapcie do żłobka

Kapcie do żłobka – na co zwrócić uwagę?

   Ważnym elementem wyprawki do żłobka jest obuwie zmienne. Odpowiednio dobrane buty do żłobka to podstawa prawidłowego rozwoju stopy dziecka, a także ważny element wpływający na komfort użytkowania. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając obuwie do żłobka i jakie kapcie do żłobka wybrać, by były wygodne i jednocześnie sprzyjały prawidłowemu rozwojowi stóp dziecka?

 

Kapcie supermana do żłobka Brązowe kapcie skórzane do żłobka

 Nasze kapcie są wyjątkowe, bo tworzymy je dla kogoś bardzo wyjątkowego ;) Zobacz!

 

Kapcie dla dzieci do żłobka i nauki chodzenia

   Mówi się, że najzdrowsze dla dziecka jest chodzenie na boso, jednak o ile możemy pozwolić sobie na to w domu, gdzie jest czysto i ciepło, to już w żłobku nie jest to zalecane. Wybierając obuwie do żłobka należy pamiętać, że musi ono zapewniać dziecku maksymalny komfort oraz dbać o jego właściwy rozwój.

 

Obuwie sztywne czy miękkie?

   Jeszcze jakiś czas temu mówiło się, że pierwsze buty dla dziecka powinny być sztywne i trzymające kostkę. Jednak dziś przeważają opinie, że buty do nauki chodzenia powinny być miękkie oraz z miękką podeszwą. Stopa powinna się kształtować naturalnie, to zapewnia jej najlepszy rozwój, oraz trening odpowiednich partii mięśni.

Zalety obuwia miękkiego dla dzieci:

  • Pozwala mięśniom naturalnie się wzmacniać.
  • Pozwala na naturalny rozwój, nie układa stopy.
  • Miękka podeszwa pozwala wyczuć różne rodzaje podłoża, dzięki czemu dziecko uczy się dostosować do nich chód.

Odpowiednio dobrane obuwie to naturalny rozwój stopy.

   Odpowiednio dobrane kapcie dla dzieci to podstawa naturalnego kształtowania i prawidłowego rozwoju stóp, dlatego obuwie do nauki chodzenia, w tym buty do żłobka, powinno być dobrze dopasowane do stopy dziecka, jednocześnie nie powinno sztywno trzymać kostki ani układać podbicia.

   Wkładki profilowane powinny być stosowane tylko jeśli zaleci to specjalista. Mogą one zaburzyć proces trenowania mięśni rozwijającej się stopy. Skoro zalecane jest chodzenie na boso, to kapcie powinny zapewniać odczucia jak przy chodzeniu na boso. Ważny jest też oczywiście prawidłowo dobrany rozmiar.

 

Skórzane kapcie do żłobka Wygodne kapcie do żłobka i przedszkola

 

Jak zmierzyć stopę dziecka, by wybrać rozmiar butów do żłobka?

   Dokonując pomiaru stopy dziecka należy pamiętać, by stópka ustawiona była na płaskim podłożu. Stopy dziecka nie należy mierzyć na siedząco, ponieważ jest wtedy mniejsza. Ponadto rodzice powinni pamiętać, aby zawsze mierzyć obie stopy dziecka, ponieważ mogą się one nieco różnić. Ważne, by podczas pomiaru obie nogi były równomiernie obciążone.

   Pomiaru najłatwiej dokonać stawiając dziecko na kartce papieru. Należy obrysować stopę lub po prostu zaznaczyć jej najbardziej wysunięte punkty, czyli koniec pięty i dużego palca. Następnie dokonuje się pomiaru między zaznaczonymi wcześniej punktami, by określić długość potrzebnej wkładki.

   Przy wyborze kapci do żłobka ważne jest, by prawidłowo dobrać rozmiar buta. Należy zwrócić uwagę na różnice między rozmiarami w kapciach dostępnych na rynku. Rozmiar rozmiarowi nierówny, dlatego wybierając obuwie do żłobka zawsze należy sprawdzać długość wkładki i porównywać ją do zmierzonej długości stopy dziecka.

   Wiadomym jest, że buty do żłobka nie mogą być za małe, ale warto zaznaczyć, że nie należy również kupować zbyt dużych kapci, ponieważ dziecko podczas zabawy będzie mogło je gubić, ponadto obuwie takie będzie dla niego niewygodne. Najlepiej, jeśli kapcie do żłobka będą o 3-7 mm dłuższe od zmierzonej długości stopy. Z naszych doświadczeń wynika, że większy zapas będzie już negatywnie wpływał na wygodę chodzenia. Jeżeli buty będą zbyt dopasowane, dziecko będzie je niechętnie ubierać.

 kapcie miękkie zielone kapcie skórzane

 

Jakie kapcie do żłobka wybrać?

   Kapcie do żłobka powinny być przede wszystkim lekkie i dobrze przylegające do stopy, a ich podeszwa powinna dać się zgiąć w 1/3 do 2/3 swojej długości przy pomocy jednej dłoni. Bardzo dobrze sprawdzą się miękkie buty do żłobka, które nie będą sprawiały problemu przy zakładaniu i zapinaniu. Nie bez znaczenia pozostaje również materiał, z jakiego wykonane są kapcie dziecięce – powinien być on oddychający i w pełni naturalny, a podeszwa powinna zapewniać dobrą przyczepność.

   Kapcie to najważniejsza część wyprawki idącego do żłobka maluszka, dlatego powinny zostać dobrane z największą starannością. Wybór odpowiedniego obuwia do żłobka powinien być w pełni świadomy, ponieważ dziecko spędzać w nim będzie przynajmniej kilka godzin dziennie.

   Wybierając kapcie do żłobka warto pamiętać również, że dziecko będzie wykonywało w nich wiele różnorodnych czynności, biorąc m.in. udział w zabawach oraz zajęciach ruchowych, dlatego należy zapewnić jego stopom maksymalny komfort. Przy wyborze kapci dla dziecka rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Ładny wygląd jest ważny!

   Nie zapominajmy, że dla wielu maluchów bardzo ważny jest również wygląd zewnętrzny kapci, więc w przypadku starszych dzieci warto brać pod uwagę ich opinie. Należy jednak zaznaczyć, że zbyt dekoracyjne kapcie lub kapcie z wystającymi elementami mogą bardzo przyciągać uwagę dziecka i może ono próbować je ściągać, bawić się nimi czy nawet może próbować brać je do buzi.

kapcie miękkie skórzane kapcie ze skóry naturalnej

 

Jakie więc powinno być obuwie do żłobka?

   Kapcie do żłobka powinny być wygodne, miękkie, przewiewne i elastyczne, a ponadto powinny podobać się dziecku. Ważne również, by dobrze trzymały się stopy i zapewniały jej odpowiednią przyczepność do każdego typu podłoża. Jakie kapcie do żłobka wybrać?

-> Wygodne i w odpowiednim rozmiarze 

   Podstawą jest odpowiednio dobrany rozmiar obuwia – kapcie do żłobka nie mogą być ani za duże, ani za małe. Przed zakupem kapci najlepiej zmierzyć dziecku nogę lub po prostu przymierzyć obuwie, by jak najlepiej dopasować rozmiar do wielkości stopy. Ważne ponadto, by wielkość stopy maluszka regularnie kontrolować, ponieważ dzieci bardzo szybko rosną i buty do żłobka zrobią się za małe.

-> Miękkie i elastyczne

   Bardzo ważną kwestią jest miękkość kapci – obuwie do żłobka nie powinno być zbyt sztywne. Stopy dziecka najlepiej rozwijają się w momencie, kiedy chodzi ono boso lub w skarpetach. Warto wybierać kapcie do żłobka najbardziej miękkie i elastyczne. Elastyczna powierzchnia pozwala dziecku wyczuć nierówności terenu, a także sprzyja prawidłowemu rozwojowi stopy.

-> Lekkie i oddychające

   W żłobkach najczęściej jest ciepło, dlatego decydując się na zakup kapci należy pamiętać, by były one lekkie,  przewiewne i oddychające. W celu zapewnienia najwyższego komfortu najlepiej wybierać kapcie z naturalnego i dobrze oddychającego materiału. By zapobiec nadmiernemu poceniu się stopy, warto podarować dziecku obuwie skórzane.

-> Z wysokimi czubkami

   Czubki kapci do żłobka powinny być odpowiednio wysokie oraz szerokie. Dzięki temu palce dziecka będą miały wygodnie i zyskają możliwość swobodnego poruszania się, a jednocześnie ich zabudowanie będzie chronić przed urazami.

-> Zapewniające dobrą przyczepność

   Dobrze, jeśli obuwie do żłobka posiada podeszwę, która zapewnia dobrą przyczepność do różnych powierzchni. Zapewni to bezpieczeństwo podczas chodzenia i biegania po żłobkowej podłodze.

-> Łatwe do zakładania i zapinania

   Dziecko w żłobku, wychodząc na plac zabaw lub na spacer, często zdejmuje i zakłada kapcie, dlatego warto zadbać o to, by czynność ta nie była problematyczna.

 

Czerwone kapcie skórzane do żłobka

 

Dlaczego warto wybrać skórzane kapcie dla dziecka?

   Jak zaznaczyliśmy wcześniej, nie bez znaczenia pozostaje materiał, z którego zrobione jest obuwie do żłobka. Oferowane przez nas kapcie w całości wykonane są skóry bydlęcej, która spełnia wszelkie rygorystyczne normy Unii Europejskiej. Nasze kapcie do żłobka to najlepsze kapcie do nauki chodzenia, ponieważ są nie tylko komfortowe, ale również bezpieczne dla prawidłowego rozwoju stopy i nie pozwalają jej uciekać na boki.

   Kapcie skórzane są nie tylko bardzo lekkie, elastyczne i mięciutkie, ale również są bardzo wytrzymałe, więc przetrwają niejedną żłobkową zabawę. Klienci doceniają również to, że nasze kapcie skórzane są łatwe w zakładaniu na stopę, ale jednocześnie pozostają trudne do samodzielnego zdjęcia przez małe dziecko. Te buty do żłobka nie mają wkładek antypoślizgowych, ponieważ zapewniają wysoką przyczepność niemal do każdego podłoża. Nie stosujemy również żadnych wkładek profilowanych, dzięki czemu profil stopy może kształtować się w sposób naturalny – prawie tak jakby dziecko chodziło na bosaka.

 

Jeżeli ten artykuł okazał się pomocny zobacz też inne wpisy na naszym blogu, na przykład wpis o tym jak się przygotować do żłobkowania. Oczywiście będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz komentarz :)

Nasze kapcie skórzane zaprojektowane są tak aby odpowiadały potrzebom dzieci. Kliknij zdjęcie poniżej żeby trafić do sklepu.

Koszyk różnych kapci skórzanych

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl